בריאות מעל הכול

פבר 23, 2021 |

בריאות היא מעל הכול. על הבריאות אל תחסכי, אומרת אימא שלי. לאימא שלי יש הרבה השפעה עלי, אבל יש בעיות בריאותיות שעולות הרבה כסף, ועלי להחליט האם לעשות ניתוח חניכיים יקר שיעלה שמונה מאות דולר, או לעשות ניתוח חניכיים חדשני ללא תפרים ועם החלמה תוך עשרים וארבע שעות ולשלם ארבעת אלפים דולר. 

מה אתם חושבים? אימא אמרה כסף זה לא עניין שמתחשבים בו כשמדובר בבריאות אבל ארבעת אלפים דולר? להוציא שלושת אלפים דולר יותר בשביל לחסוך שבועיים החלמה? זו החלטה קשה. אבל מה שנכון, אני את ניתוח החניכיים אעשה, כי אחרת באיזשהו מקום, באיזושהי שנה, השיניים שלי יתחילו ליפול זו אחר זו, וזאת לא אפשרות שהייתי רוצה לקחת על עצמי.

"האם לעשות את ניתוח החניכיים החדשני והיקר"

בשלושים השנים האחרונות התגלו שלושים ותשע מחלות חדשות, ובחמש השנים האחרונות נרשמו קרוב לאלף ומאה מגפות ברחבי העולם, כך עולה מדו"ח מיוחד שפרסם לאחרונה ארגון הבריאות העולמי. מחברי הדו"ח מפרטים את המחלות ואת התחלואים הרבים, כגון שפעת החזירים, שפוקדים ועוד עתידים לפקוד את החברה האנושית. ומה יש לרפואה המודרנית לומר בעניין? למען האמת, לא הרבה. 

לי יש מה להגיד על זה. אני בעד בריאות כוללת. מה זה נקרא? נפש בריאה בגוף בריא. לטפל בנפש, לחיות חיים מאוזנים, לקחת הפסקה בחגיגה הזאת שנקראת יום יום, ולהיות תמיד בשוליים של החיים, לא באמצע, כך ששום דבר לא ייפול עליך. מה אתם חושבים? זה פחדני? לא מעניין? אולי אפילו לא כל כך בריא? אולי אתם צודקים, אבל עם הזמן נמאס לי להילחם עבור תוצאות מחוץ לשליטה שלי, כי אין מה לעשות, אני לא מנהלת את העולם, אלוהים מנהל את העולם. כך שכל מה שאני צריכה זה לעזור לו בכך שאשמור על הבריאות שלי, ובכך אהיה דוגמא לאחרים. הם יראו שטוב לי, אני מחייכת, אני נראית טוב ונשמעת טוב ויתקרבו לראות מה הסוד שלי, וכך הם ילמדו וייקחו את הבריאות שלהם ברצינות.

אתם מבינים? המילה בריאות כוללת בתוכה את המילה בריאה. בכך שאני שומרת על הבריאות שלי אני שותפה לבריאה של אלוהים. הוא נתן לי את הגוף הזה ואני בוראת אותו מחדש רגע אחר רגע. הוא העולם שלי, כמו שנאמר, כל אדם הוא עולם בפני עצמו כי הוא כולל בתוכו את הבריאה דרך הבריאות שלו.

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.