השקעות נדלן בספרד לקראת 2022

אוק 21, 2021 |

השקעות נדל"ן בחול הפכו לאחד מאפיקי השקעה הנפוצים כיום. את המגמה הזו אנו יכולים לראות החל מהעשור האחרון, כאשר עוד מדינות ברחבי אירופה הופכות למזמינות יותר עבור משקיעים, גם כאלו שאינם נמנים באיחוד האירופאי. הסיבות לכך הן רבות וכך גם המדינות להשקעה, ביניהן תוכלו למצוא מדינות כמו יוון, אנגליה, גרמניה, פורטוגל, ארצות הברית ואפילו רומניה. אבל אחת המדינות שהפכו לפופולריות לא רק בגלל הכדורגל שמשוחק אצלן או הקניות שתוכלו לעשות שם, היא ספרד. המדינה המערבית ביבשת אירופה והחמימה מבניהם הפכה בשנים האחרונות לאטרקטיבית ולא מעט משקיעים מחפשים הזדמנויות של השקעות נדל"ן בספרד. יצאנו לחפש מה הם הטרנדים החמים בשוק הנדל"ן לקראת 2022

עד הקורונה

שוק הנדל"ן בספרד חווה מכה לא קלה עם משבר הסאב פריים. מחירי הדירות נחתכו ב40% ורק בשנת 2015 נראה שהמחירים מתייצבים  והמשקיעים חוזרים, ואפילו החלה עלייה מתונה. מחירים אלו היו גם חלקם של משקיעים זרים כאשר קרוב ל30% מסך ההשקעות בנדל"ן בערים המרכזיות כמו ברצלונה ומדריד.  יחד עם עשרות מיליוני התיירים שמגיעים למדינה הספרדית, הפכו הערים המרכזיות בספרד ליעד אטרקטיבי במיוחד עבור משקיעי נדל"ן מכלל רחבי העולם וגם מישראל. הערים הנחשבות להשקעה הן מדריד, ולנסיה וברצלונה כאשר לשלושת הערים יש בסיס תיירותי מאוד חזק. יחד איתם גם אזורים שונים במדינה כמו טנריפה ומלגה נהנו מזרימת ההשקעות. עם זאת מגפת הקורונה גרמה לעצירה קלה, שהורגשה בעיקר ברבעון הרביעי לשנת 2020.

לקראת 2022

מגפת הקורונה אכן השפיעה לא מעט על חיי רוב אזרחי העולם. אבל נראה כי הרבעון הראשון של שנת 2021 נראה מעודד ומביא איתו עלייה קלה במחירי הדירות בספרד באופן ממוצע של 0.40%,  כאשר בערים המבוקשות נרשמה תשואה(ברוטו) של בין 5.0% עד 6.4%. לקראת 2022 נראה כי הבנקים בספרד ימשיכו במגמת מכירת בתים מעוקלים, פעולה שהחלה במהלך שלוש השנים האחרונות. יחד עם טרנד זה, גם הערים המרכזיות עוברות שינוי ועוד שכונות כמו טטואן במדריד וForùm בברצלונה עברו ועוברות שלבים שונים  של התחדשות עירונית האמורה לחדש את האזור ולהגדיל את כמות יחידות הדיור בערים אלו.

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.