התאוששות מניתוח מתיחת בטן

נוב 3, 2020 |

כאב, צלקות, חבורות ונפיחות הם בלתי נמנעים בניתוח מתיחת בטן או ניתוח בטן מאחר והגוף עובר טראומה משמעותית, במיוחד כאשר בוצע ניתוח נרחב. אך קיימות דרכים מוצלחות להתמודד עם הכאב והנפחיות ויתר תופעות הלוואי של הניתוח.

התאוששות מניתוח
התאוששות מניתוח

חשוב מאוד לטפל באופן יסודי בפצעים שנותרו לאחר הניתוח. חשוב להגן על הפצע מזיהום או כל סיבוך אחר שעלול לעכב את הריפוי. ככל השפע יקבל תנאים אידיאלים יותר להחלמה, כך הסיכוי לצלקת משמעותית קטן יותר. גם ויטמין E יכול לסייע בטשטוש הצלקות, מדובר בנוגד חמצון חזק שניתן להשיג ממקורות מזון רבים כמו זרעים, אגוזים ושמנים צמחיים. ניתן גם להשתמש בג'ל למריחה של ויטמין E על הצלקת. הויטמין משפר את התחדשות העור ומעודד את יצירת הקולגן.

חשוב מאוד לא לחשוף את הצלקת לאור שמש. קרני השמש עלולות להפוך את הצלקת לכהה יותר ולהאט את הגלדתה. עיסוי הצלקת לעומת זאת יכול למנוע צלקות. פעולת העיסוי מגבירות את זרימת הדם לאזור ומעודדת את היווצרות הקולגן. שילוב של עיסוי עם ג'ל ויטמין E יכול לתת תועלת כפולה. חשוב מאוד ליטול את משככי הכאבים שקיבלת כדי להימנע מסבל מיותר ולאפשר לגוף שלך להתרכז בהחלמה. לעיתים פעולות פשוטות כגון עיטוש או עלייה על המיטה יכולה לגרום לסבל עצום. חשוב בפעולות כאלו להניח את שתי הידיים על אזור הצלקת וכך להיות מודעים יותר לתנועה ולהגביל אותה.
דרך פשוטה נוספת להפחתת הנפיחות היא להניח מטלית קרה מאוד על האזור למשך 24 השעות הראשונות לאחר הניתוח ולשמור על קרירות המטלית כל הזמן. חשוב להקפיד לא להסיר את התחבושות שהניח עליך המנתח לאחר הניתוח אלא אם קיבלת הנחייה לעשות זאת. מלבד עיצוב הגוף, התחבושת מונעת מהתאספות נוזלים באזור וליצירת נפיחות נוספת חשוב מאוד בשבועות הראשונים לאחר מתיחת הבטן להקפיד על שינה עם ראש וחלק גוף עליון מורם באמצעות הגבהה על ידי מספר כריות. וכן חשוב להקפיד על תנועה כבר בשבוע הראשון לאחר הניתוח כדי לזרז את זרימת הדם.

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.