לרדוף אחרי טורנדו

יונ 4, 2020 |

קיבלנו הצעה מפתה מגיסי לטוס לארה"ב לנהל אחת החנויות שלו שפעלו בחודשי הקיץ בחוף המזרחי של ארה"ב,  בוואילאוד ניו-ג'רסי. זוג צעיר עם ילד בן שנה וחצי טסנו אחרי תהליך ארוך ומייגע לקבלת הוויזה.

הגענו כחודש לפני תחילת העונה ללוס אנג'לס,  מקום מגוריו של גיסי שחילק את השנה בין  ניו ג'רסי בה חי חיי עבדות מבוקר עד ערב 7 ימים בשבוע, וחצי שנה בחוף המערבי בפאלס וארדיס לוס אנגי'לס. חצי שנה של   טיולים וכיופים.

נסעתי במהירות על מנת לברוח מהסופה

שלושה שבועות לאחר שהגענו לארה"ב יצאנו, אני וציפי אשתי היקרה,  לטיול שחצה את ארה"ב מהמערב לניו ג'רסי שבמזרח, מקום החנויות של גיסי.

הטיול החל בלאס וגאס עיר ההימורים המדהימה  מקום שהיה קשה להוציא את אישתי משם……..ואמריקה  הקסימה אותנו במרחבים הירוקים שנדמה שאין להם סוף, בפארקים, בעוצמה כמו שארה"ב הצטיירה בדמיוננו.

בהמשך הטיול הגענו לאיווה, חשנו  שמזג האויר משתנה במהירות,  רוחות עזות ,השמים החלו להתקדר וחשכה עטפה אותנו למרות שעת הבוקר .הדלקתי את הרדיו ואני שומע דיבורים על טורנדו שמשתולל באיזור. אני הבנתי  שהסופה מאחורינו ( עדיין לא שלטתי באנגלית על בוריה) לכן המשכתי בנסיעה מזרחה . האווירה והחשכה הלחיצה אותי, התבלבלתי בכבישים וירדתי לדרך מגבילה לכביש המהיר שהיינו אמורים לנסוע עליו.

נסעתי במהירות המרבית על מנת לברוח מהסופה שנראתה יותר ויותר מאיימת. הגשם שהחל כטפטוף , בשניות הפך לגשם זלעפות . ואני מבחין בנורה שמיכל הדלק שלי  צריך תדלוק.

הדרך עצמה החלה להתפתל ולטפס במעלה ההר כאשר אנחנו נכנסים ליער עם עצים גבוהים שצבע העלים שלהם צהבהב אדום, בין צמרות העצים הבחנו בקרני השמש שמנסות  לחדור ולהאיר את האפור ששולט , מראה של בריאת העולם.

התחלתי לחפש שילוט למקום ישוב כלשהו ואין כלום ! החשש הלך והתגבר הן בגלל הדלק שאוזל  והן מהדיווחים  ברדיו. הקריין הסביר שאם הסופה מתקרבת עלינו לרדת מהרכב  לשכב עם ידיים על הראש בצידי הכביש, עדיף בתעלה. בקיצור תחושה של סוף הדרך ! למזלנו הרב נגלה לעיננו שלט  קטן בשולי הדרך  המודיע על  תחנת דלק  בעוד מספר מיילים . יש אור בקצה המנהרה. הגענו לתחנת הדלק , הגשם מתגבר. קפצתי במהירות החוצה לתדלק , שאלתי את העובד במקום  עוד כמה זמן הסופה מגיעה לכאן, והוא הסתכל אלי במבט משועשע ואמר לי שהסופה עברה ונמצאת כבר לפנינו. אנחת רווחה יצאה מתוכי וצחוק גדול על טימטומי. 

החננו את האוטו ישבנו בנחת ובשלווה לכוס קפה במקום. ונהנינו מהנוף הקסום של הבריאה והמבול הגדול.

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.