עיצוב הבית בזמן הקורונה

ינו 21, 2021 |

מגפת הקורונה תפסה אותנו בסביבה חדשה ישנה, פתאום הבית שלנו זה שאנחנו עוזבים אותו במהלך רוב היום, הפך להיות הסביבה היחידה בה מותר לנו להיות בה. השהות הכמעט לא נגמרת הזו בבית מביא איתה פתאום פרספקטיבה שונה אל הבית, פתאום אנחנו צריכים לעבוד יותר מהבית והשהות הארוכה לא תמיד כל כך נוחה לנו פתאום. יש כאלו גם מרגישים פתאום שהעיצוב של הבית נראה להם משעמם וחסר טעם, אבל אפשר לומר בפה מלא שהקורונה והסגרים הביאו רבים מהאנשים לעצב את הבית מחדש. אבל איך עושים את זה נכון? מה הדגשים? הכל במאמר הבא.

חנות טפטים גולדשטיין
חנות טפטים גולדשטיין

צורך וצורך: מגפת הקורונה שינתה את החוקים בהרבה מקרים, אבל הראשונים שהרגישו בכך הם אלו שהתחילו לעבוד מהבית ומבלי שהספיקו לחשוב על חיסון, הפכנו את הסלון או את פינת האוכל לחדר עבודה. לכן דבר ראשון לפני שאתם מתחילים לחשוב על עיצוב, נסו להבין מה הוא הצורך שאתם צריכים. האם הסלון הוא גם חדר העבודה שלכם מהשעה 9 ועד השעה 16? האם חלק אחר מהבית שלכם כרגע הפך לפינת האימונים שלכם או של אחד מבני הבית?

משרד
על מנת לעצב את הבית שלכם ולתת לו אווירה שתהיה נוחה לעבודה ממושכת ומרוכזת, עדיף לייצר סביבה שתשמש כ"כוורת" עבודה לכל דבר, כזו עם חיבור לחשמל, אינטרנט, מחשב, שולחן נוח וכיסא. תוכלו להוסיף גם פקס ומנורה, אבל את כל אלו תוכלו למצוא בשלל העיצובים השונים בחנויות האינטרנט ובעזרתם תוכלו להפוך פינת אוכל שעולה בבריאות הגב שלכם, למקום עבודה נוח העוזר להוציא את המיטב מכם.

אזורי שונות בבית
רבים ממשקי הבית הפכו חלקים מהבית שלהם לאזורים "מיוחדים" על מנת לבצע פעולות כמו התעמלות, עבודה, למידה ועוד דברים שנעשים כיום על ידי תוכנת זום. פעולות אלו לא פעם מצריכות עיצוב מחדש, בין אם אתם סטודנטים באוניברסיטה או מאמני כושר. לכן עיצוב מחדש בזמן הקורונה יכול להתמקד בהפיכת אזורים מסוימים לאזורי עבודה ואת זה תוכלו לעשות בקלות.
לבעלי הגינות שבינכם תוכלו להפוך את הגינה או המרפסת לאזור אימונים, כך גם תוכלו לשמור רקע מרענן.

סיכום
עיצוב הבית בזמן הקורונה יכול להוציא מאיתנו יצירתיות רבה, רק תדאגו להשאיר מרחב לשאר בני הבית, הראו גמישות בעיצוב שלכם וניידות על מנת להקל במרחב שיש בבית.

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.