אדם לאדם זאב

מאי 31, 2021 |

אנחנו מתגוררים במושב במרכז הארץ. אין בית במושב שלא תמצא בו לפחות כלב אחד, חתולים, ועוד כלובים עם חיות מכל הסוגים והמינים. נראה שהאדם מאד מחשיב את הקשר עם בעלי החיים והאמת, מניסיון אישי, זה באמת מאוד כיף לחזור הביתה כשיש מי שבאופן קבע מכשכש בזנבו ושמח לראותך. מה שלא קורה תמיד מבחינת בני הבית שלעיתים אפילו לא מעיפים מבט לעברך שלא נאמר להגיד שלום או לתת חיבוק אלא אם אני מביא לכולם עוף בגריל רוטיסרי טעים

איך ייתכן ששתי בנותינו המתבגרות נמצאות במלחמה תמידית והארנב שלנו זוכה תמיד ליחס כל כך חם ואוהב מצד שתיהן גם בעת שעושה עליהן את צרכיו? הבנות יכולות לשרוף משנאה אחת את חברתה על מקרה חמור שבו אין מספיק טונה בסלט או ישמור השם וחלילה שכחה להוסיף מעט מלח.

האם האדם אוהב ונותן יחס למה שהוא מזדהה איתו? האם הרבה יותר פשוט לאדם לאהוב את החיה שאין בה יצר רע ופועלת לפי חוקים קבועים ומוחלטים שהטבע כופה עליה מאשר את האדם שמולו שמעמיד בפניו מראה קשה וכל הזמן גורם למחשבות – כיצד עליי לפעול מולו ואיך אשיג את התוצאה הטובה ביותר? מחשבות שלא קיימות מול חיות. 

בחודש האחרון פורסם מקרה של התעללות בכלב מצד בעליו. המוני אנשים התאספו סביב ביתו בזעם והיה צריך לחלצו בכוח משטרתי מהבית. מה? נפלנו על הראש?! במקום שמיד נבין כולנו שקיבל חינוך גרוע ולא יכול להעמיד את עצמו כאדם אנחנו תוקפים אותו?! אז מה ההבדל בינו לבין אלו שזעמו על מעשיו?!  

איך הגענו למצב הזה?! איך הגענו למצב שבו הקשר בין בני האדם נמוך משמעותית מהקשר בין אדם לחיה?  אם לא בני ברוך, אז לאן נתקדם כאנושות כשאנחנו עדיין חיים בסרט שיש טובים ורעים ולא מציאות שבה החברה צריכה לקחת אחריות ולחנך כל אדם להתגבר על היצרים החייתים שבו ומאדם לאדם זאב להגיע לאדם לאדם אוהב?

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.