איך לבחור עדשות מגע יומיות?

נוב 7, 2021 |

ישנם לא מעט בחירות שונות שאנו מבצעים בחיים שלנו, כל אחת מהן משפיעה בצורה כזו או אחרת על החיים שלנו ועל איכותם. אחת מאותן בחירות שהיא חשובה לא פחות, היא הבחירה של עדשות מגע. אמנם לאלו שאינם נעזרים בעדשות או משקפי ראייה הבחירה נראית זניחה, אך מאחורי ההחלטה הזו עומדים לא מעט מאפיינים שונים המתאימים לאורח חיים כזה או אחר. בנוסף אל ההחלטות הקשורות לאופי ולאורך החיים של המשתמשים בעדשות, ישנם גם אילוצים רפואיים כמו גובה המספר, סוג העדשה וכו. אבל כאשר מדובר בעדשות מגע יומיות, מומלץ עוד יותר להכיר את העדשות מגע שישנם בשוק ובאילו דרכים עדיף לבחור את העדשה הבאה.

סוגי עדשות מגע יומיות

כמו לכל שוק גם בשוק העדשות היומיות ישנם לא מעט סוגים של עדשות, מריבתן הגדול של עדשות המגע שמות דגש על יכולת מעבר האוויר אל העין, אבל גם על הגנה מפני קרינה וביחסי סיליקון ומים המשפיעים על גמישות ונוחות העדשה.

  • Dailies Total 1 מבית "אלקון"
    עדשות אלו נעשו במטרה להעניק נוחה מרבית בזמן השימוש של העדשה, היא נשענת על טכנולוגיית סיליקון היידרוג'ל מבית היוצר של "אלקון". את אריזות "Dailies Total 1" תוכלו למצוא בעלות של בין 100 עד 135 שקלים, ובפנים כ30 עדשות מגע.
  • One Day Acuvue Moist מבית "ג'ונסון את ג'ונסון"
    עדשות מבית "גונסון את ג'ונסון" נחשבות לעדשות דקיקות במיוחד, הן משלבות הגנה מפני קרינה אולטרה-סגול ובהוספה של מרכיב לחות המשתחרר בזמן השימוש. את חפיסות One Day Acuvue Moist תוכלו למצוא בעלות של בין 90 עד 110 שקלים, עם כ30 עדשות מגע.

כיצד יש לבחור עדשות מגע יומיות?

הרבה לפני שניגש אל חנות פארם הקרובה אל ביתנו, חשוב לבצע בדיקת אופטומטריסט מקצועי שיוכל לאבחן את גובה המספר בצורה מדויקת ולעדכן אותנו על שינויים מהבדיקה הקודמת. לאחר ביצוע של בדיקה זו יש לבחון את אורך החיים, האם הוא מתאים לעדשות מגע יומיות. בין אם השימוש בהן נעשה במקום פתוח ומלא שמש? או שמא נעזר בו לשימוש מרובה אל מול המסכים?  

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.