דירוג חברות בישראל

מאי 3, 2021 |

מדינת ישראל מייצרת לא מעט חברות כאלו ואחרות, חלק לא קטן מהן מייצאות עצמן לחול וחלק גם נשארות בארץ הקטנה שלנו. חברות אלו לא פעם עוזרות למנוע הכלכלי של המשק להמשיך להתקדם ולפעול גם בזמנים כמו הקורונה למשל, אבל יחד עם הכוח שחברות אלו נותנות, ישנם לא מעט סעיפים עליהם נמדדות אותן חברות. מדדים אלו או יותר נכון דירוג חברות מעמיק מבוסס על כמה פרמטרים אשר עוזרים לדעת על כושר הניהול של החברה, על המחשבה ארוכת הטווח שלה ועל יכולות ההשקעה שלהן ועוד.

חברת כיל כימיקלים- ICL

החברה שהוקמה לראשונה על ידי מדינת ישראל בשנת 1968 והופרטה עוד בשנות התשעים, מהווה אחת מחברות הכימיקלים הגדולות בארץ והחשובות ביותר, כאשר היא מחזיקה מעל עשרת אלפים עובדים מהווה כ 20 אחוז מתל"ג המדינה. היא בנוסף גם פרוסה בצורה בינלאומית כשחלק מהפעילות של כיל הינה גם ביבשת אסיה ובאירופה, שם היא מייצרת גם פוספטים וחומרים נוספים.בשנת 2020 זכתה כאחת החברות הטובות לעבוד בהן,  בנוסף המניה של כיל נמצאת בעליה במהלך הרבעונים האחרונים וצפויה להמשיך לעלות.

שטראוס

החברה שאחראית ללא מעט מהאוכל הטעים שאנחנו אוכלים ולבתי קפה עם קפה לא פחות ממעולה, היא גם מחזיקה תחתיה מעל לחמשת אלפים עובדים. עם זאת עם סיום תקופת הקורונה היא אפילו הצליחה להתרחב ולגייס מאות עובדים חדשים המאיישים מקומות חדשים. בתקופת הקורונה הוציאה החברה פחות מ2 אחוזים של עובדים לחל"ת, רוב העובדים שכן הוצאו עבדו בבתי הקפה של שטראוס, אך צפויים לחזור בקרוב. החברה כיום מוכרת לא מעט מהמוצרים שלה לא רק לישראל, אלא גם לעוד מדינות ארצות הברית, דרום אמריקה, אירופה ועוד מקומות באסיה. יחד עם זאת דירוג האשראי של החברה נחשב יחסית גבוה ואינו נפגע בצורה משמעותית מתקופת הקורונה.

תעשייה אווירית*

החברת הממשלתית שנחשבת לאחת מחברות הנשק הנחשבות בעולם, הצליחה ועל אף הקורונה להגדיל את רווחיה בשנה האחרונה. החברה שכיום אחראית על לא מעט ייצור כלי נשק במגוון תחומים, החל מסייבר, לוחמה בים, יבשה ואפילו בתעשייה האזרחית.יחד עם התקופה הקשה של הקורונה, היא עדיין נחשבת לאחת ממאה החברות הטובות לעבוד בהן בארץ.

https://www.iai.co.il/heb/iai-ranking-bdi-2020*

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.