הגדלת חזה בשומן עצמי או בשתלים?

יול 4, 2021 |

לא מעט נשים מוצאות את עצמן לא מרוצות מגודל החזה שלהן, ונתונים שונים אכן מראים כי בשנים האחרונות ישנו עליה במספר הנשים אשר מבצעות ניתוחי שונים להגדלת חזה. וכיום תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות להגדלת חזה, כל כך הרבה אפשרויות שייתכן תמצאו את עצמכן מבולבלות מסך האופציות השונות. אך ישנם 2 הליכים אשר יכולים להתאים כמעט עבור כל אישה, כאשר הראשון מביניהם נחשב ליחסית מסורתי ומבוסס על שתלי סיליקון (ולא רק) והשני מביניהם נחשב ליחסית חדש והוא מתבסס על שומן עצמי של המטופלת. שני הליכים אלו הפכו בשנים האחרונות לפופולריות בקרב לא מעט נשים בשנים האחרונות, ולכן נשאלת השאלה האם הגדלת חזה בשומן עצמי או בשתלים?

הגדלת חזה על ידי שומן עצמי

הליך זה יכול להתאים עבור נשים רבות, החל מנשים צעירות וגילאי העמידה ועד לנשים שעברו בעבר ניתוח להחדרת שתלי סיליקון. טיפול זה נחשב לאפקטיבי ויחד עם זאת הוא גם כן נוח לעבודה, זמין בגוף המטופלת ויכול לשמש עבור לא מעט משקעים שונים שיש למלא אותם. אך כיום הליך זה תופס תאוצה בעיקר בקרב נשים והוא מורכב מ3  שלבים.

•שאיבה

בהליך זה הרופא המטפל ישאב את השומן באזורים השונים בגוף שיהיו לרוב הירכיים והבטן. השאיבה תתבצע על ידי צינורות עדינים מאוד הנקראים קנולות. 

•עיבוד

השומן שנשאב יעבור עיבוד ובו יפרדו הרקמות, נוזל הגוף ושאריות הדם מהשומן עד למצב שבו ישאר רק ריכוז מדויק של תאי שומן טהורים.

•הזרקה

בשלב זה השומן שעובד יועבר אל החזה בצורת הזרקה על ידי צינורות עדינים, כך יוכלו תאי השומן להתאקלם בצורה מיטבית באזור שאליו יגיעו.

גודל השתלה וחסרונות

אחד מהחסרונות העיקריים בהגדלה מסוג זה היא המגבלה בכמות אותה אפשר להזריק, כך שברוב המקרים באזור החזה ישארו בין 50 ל60 אחוזים של השומן שהוזרק. לכן ברוב הטיפולים מומלץ לבסס את הגודל הדרוש על ידי מספר הזרקות, אשר יעזרו לשמירה על התוצאה. יחד עם זאת החסרון הנוסף של הגדלה זו, הוא המגבלה בגודל החזה שאפשר לקבל כאשר ניתן להגדיל את החזה במידה אחת בלבד.

שתלים

כיום ניתוחי שתלים נמצאים במגמת התפתחות גדולה וקיימים מגוון רחב של שתלים, חלק מהם קלים יותר מאלו שהכרנו עד לפני עשור וחלקם בעלי צורות שונות אשר מעניקים עיצוב שונה לחזה. אך לפני שמבצעים ניתוח זה יש לקחת בחשבון 5 דברים שיכולים להיות קריטיים מאוד עבור תוצאות הניתוח, הראשון מביניהם מיקום הפטמה של המטופלת, השנייה היא לא אחרת מאשר מבנה בית החזה אשר יכול להשפיע רבות על השתל. השלישי אורך ורוחב החזה, ואיתו המיקום של החזה וכמובן אחוזי השומן בגוף המטופלת. כל אלו חייבים להילקח בחשבון בזמן הגדלת חזה, אשר נעשית דרך חתך מתחת לשד ונכנסת מתחת או מעל לשריר החזה. ההחלמה מהליך זה לוקחת מספר ימים עד שבוע וכרוכה במשכבי כאבים והגבלות תנועה שונות.

Posted in: הבלוג שלי

Comments are closed.